Najbardziej dochodowy sposób na dorobienie w wakacje to podjęcie pracy sezonowej poza granicami kraju. Jednak praca na lato w Chojnicach znajdzie się również dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą wyjechać. Wakacje to także czas, w którym zatrudnienie podejmuje również młodzież. Przeczytaj, gdzie warto szukać dodatkowego zajęcia na lato w Chojnicach.

Praca sezonowa w Chojnicach w branży HoReCa

Jeśli szukasz możliwości dodatkowego zarobku w Chojnicach, możesz zajrzeć na portale pracy i zapoznać się z najnowszymi ofertami z regionu. Na przykład na tej stronie. Wiele ogłoszeń związanych jest z turystyką, ponieważ Chojnice to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Bliskość tak malowniczych terenów przyrodniczych oraz m.in. przystani żeglarskiej nad Jeziorem Charzykowskim uczyniła z miasta spory ośrodek turystyczny.

praca na wakacje chojnice

Oznacza to, że do Chojnic napływają latem wczasowicze z całej Polski, a także zza granicy, zwłaszcza z Niemiec. W sezonie dodatkowych rąk do pracy potrzebują m.in. pracodawcy z sektora zakwaterowań. Praca czeka w recepcjach hoteli i hosteli. Poszukiwani są również pokojowi i pokojowe, serwis sprzątający, animatorzy czasu wolnego, a nawet floryści, fryzjerzy i kosmetyczki.

Oblężenie przeżywa także gastronomia. Zatrudnienie od ręki dostępne jest dla kucharzy, pomocy kuchennych, kelnerów, barmanów oraz osób, które chciałyby sprzedawać lody, gofry, kawę czy inne przekąski w punktach stacjonarnych i obwoźnych. Gastronomia to sektor, który charakteryzuje łatwość zdobycia pracy. Pracodawcy najczęściej nie wymagają doświadczenia i zapewniają gruntowne przeszkolenie. 

Praca jest jednak ciężka. Trzeba liczyć się z długimi zmianami, nawet 12-godzinnymi, możliwym bólem nóg i pleców, natłokiem klientów, pracą pod presją czasu, w gwarze i niekiedy też w zetknięciu z niemiłymi klientami. Konieczne będzie także posiadanie lub wyrobienie aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych.

Praca na wakacje w Chojnicach w obsłudze klienta

Ponadto pracę sezonową w Chojnicach zapewniają także liczne obiekty rozrywkowe. Działa tu m.in. aquapark, kryty tor kartingowy czy unikatowe eksperymentarium. Dostępnych jest też kilka muzeów. Natomiast w Charzykowach pracę znajdą instruktorzy sportów wodnych.

Handel i usługi to kolejny sektor, który jest przyjazny zatrudnianiu pracowników sezonowych. Pracę można podjąć na cały etat, ale także dopasować elastycznie do innych obowiązków. W sezonie urlopowym pracodawcy najczęściej cieszą się z każdej osoby chętnej do załatania dziur w grafikach. Na wiele ogłoszeń o pracę mogą liczyć sprzedawcy i kasjerzy. Brama Pomorza to jedno z największych centrów handlowych w okolicy. Grupuje około 50 sklepów i punktów usługowych.

Pracy można szukać także m.in. w Proxima Parku albo Galerii K&M w Chojnicach. Osoby, które będą miały styczność z żywnością i napojami również będą zobligowane do wykonania badań sanitarno-epidemiologicznych. Poza tym preferowani są raczej kandydaci z co najmniej wykształceniem średnim, osoby komunikatywne, które dogadają się także z zagranicznym klientem oraz uczciwe.

praca wakacyjna chojnice

Inne stanowiska w Chojnicach otwarte na pracowników sezonowych

Pracowników sezonowych chętnie przyjmą także pracodawcy, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości rąk do pracy nie tylko w wakacje. Barometr Zawodów podaje, że w regionie występuje wzmożone zapotrzebowanie na samodzielnych fachowców technicznych oraz pracowników budowlanych posiadających różne uprawnienia. Pracę znajdą przede wszystkim blacharze, tynkarze, dekarze, murarze oraz operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych.

Tymczasowo na placach budowy mogą zatrudnić się również pracownicy fizyczni do prac prostych. Kolejną nieoczywistą grupą zawodową, która przyjmie pracowników sezonowych z powiatu chojnickiego, są przetwórcy mięsa i ryb oraz piekarze. Latem w Chojnicach można dorobić sobie także, sprawując opiekę nad dziećmi, osobami niepełnosprawnymi lub starszymi. Dobrą opcją, np. dla emerytowanych pracowników, jest praca w ochronie, a także jako gospodarz obiektu, woźny, portier czy dozorca.

Wakacyjne zajęcia dla kierowców z Chojnic

Kierowcy z doświadczeniem, znajomością topografii miasta i okolic oraz gotowością do używania własnego samochodu mogą zostać dostawcami i zaopatrzeniowcami. Rzetelnego pracownika zatrudni wiele pizzerii i innych restauracji z Chojnic i okolic. W podobny sposób da się zarobić, podejmując współpracę z popularnymi aplikacjami do zamawiania jedzenia oraz przejazdów.

Działając dla Ubera, Wolta, Bolta i tym podobnych firm samemu wybiera się dni, godziny i liczbę zrealizowanych zleceń. To wielka zaleta w przypadku, kiedy chcemy, aby praca sezonowa nie przeszkodziła nam w jednoczesnym korzystaniu z uroków lata. Co więcej, przewóz osób wymusza posiadanie własnego samochodu, ale dostarczanie jedzenia i drobnych zakupów może odbywać się również przy pomocy skutera, roweru, a nawet elektrycznej hulajnogi.

Praca dodatkowa dostępna jest także w chojnickich magazynach firm spedycyjnych oraz sklepów i hurtowni. Pracodawcy zatrudniają na kilka miesięcy albo/i tylko na część etatu. W większości ofert  niepotrzebne są uprawnienia do poruszania się wózkami widłowymi, jedynie chęci i dobra kondycja fizyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bitwa pod chojnicami Previous post Bitwa pod Chojnicami — najważniejsze starcie wojny trzynastoletniej?
jaki zawod w szkolach chojnickich Next post Jakiego zawodu możemy się nauczyć w szkołach policealnych i ponadgimnazjalnych w Chojnicach? Czy znajdziesz tu kierunek dla siebie?