Jesteś dobry w jakiejś dyscyplinie sportu i chciałbyś się tym zająć bardziej na „poważnie”? Dowiedz się, jakie kluby sportowe działają w Chojnicach i wybierz klub sportowy najlepszy dla siebie lub dla swoich dzieci!

Sportowe kluby w Chojnicach – wykaz

Klub sportowy 19 prowadzony przez Emila Drozdowicza

Siedziba firmy znajduje się na ulicy Rzepakowej 7a w lokalu 19. Natomiast zakres działalności jest bardzo szeroki. Przystępując do klubu, możemy mieć pewność, że nasze oczekiwania zostaną spełnione, a projekt powierzony profesjonalistom, którzy gwarantują jego realizację.

Klub sportowy Basket-Transfer

Chojnice mają także swój klub stworzony z myślą o miłośnikach koszykówki, który ma swoją siedzibę przy ulicy Jarzębinowej 9. Organizowane są tu imprezy sportowo-kulturalne, turniej, gry i zabawy sportowe. W klubie grają drużyny młodzieżowe i seniorskie, mające już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Na przykład nie tak dawno młodsza grupa zwyciężyła w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kobylnica.

Boxing Team Chojnice

O tym, jak wysoki poziom trzyma chojnicki klub boksu, świadczy ostatnie osiągnięcie Wanessy Gruchały, która śladem swojego taty i rodzeństwa będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym turnieju bokserskim. Pięściarka pojedzie z Kadrą Narodową Kadetek do Asyżu we Włoszech.

Również na ostatnich Mistrzostwach Wybrzeża w boksie, podopieczni Marcina Gruchały wrócili z 10 medalami (7 złotych, jeden srebrny i dwa brązowe). Gdybyśmy chcieli posmakować tego sportu, przyda nam się informacja, że treningi odbywają się na hali Centrum Parku przy ulicy Wagnera. Zajęcia organizowane są od poniedziałku do soboty dla grup zaawansowanych, początkujących oraz dla dzieci w wieku 6 do 12 lat.

Chojnicka Sekcja Aikido

Kogo z kolei interesuje ten kontaktowy sport, jakim jest aikido, może zainteresować się grupą działająca przy ulicy Strzeleckiej 31. Do odpowiednich grup treningowych mogą zapisać się dzieci w wieku od 6 do 9 lat, nastolatkowie w wieku od 10 do 14 lat i osoby dorosłe.

Klub organizuje także Międzynarodowy cykl seminariów szkoleniowych aikido, Cykl Spotkań z Kulturą Japonii i Cykl Warsztatów Go. Jego sponsorzy to Burmistrz Miasta Chojnice, Wójt Gminy i Zarząd Powiatu Chojnickiego.

Przeczytaj też: Jak przebiega rozwód kościelny? | Gdzie szukać pracy w Słupsku?

Klub Biegacza „Florian”

Na fali wzrostu popularności biegania wyrósł w Chojnicach klub także dla miłośników tego sportu. Firma przyjmuje swoich klientów pod adresem Lichnowska 1. Grupa przybrała nazwę „Florian” od imienia św. Floriana, patrona strażaków. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat jej obecnej działalności, możemy zadzwonić pod numer 602 867 585

Chojnicki klub sportowy Kolejarz

Chyba najbardziej popularnym w mieście, jest chojnicki klub Kolejarz, którego historia sięga 1926 roku. Idea utworzenia piłkarskiej sekcji seniorów powstała od razu po wyzwoleniu miasta, tj. w 1945 roku W klubie czynne były wtedy jeszcze sekcja kulturystyczna i biegowa.

Obecnie w klubie działa siedem drużyn juniorskich, w skład których wchodzi ponad 150 dzieci. Natomiast drużyna seniorów w sezonie 2018/2019 występowała w rozgrywkach A-klasy. Także w 2018 roku wychowanek Kolejarza Chojnice, Arkadiusz Reca zadebiutował w reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez trenera Jerzego Brzęczka.

Miejski klub sportowy Chojniczanka

W artykule tym nie sposób też nie wspomnieć o Miejskim Klubie Sportowym „Chojniczanka 1930” S.A. W strukturach klubu jest sekcja piłki nożnej, sekcja lekkiej atletyki oraz sekcja piłki ręcznej. Jeśli chodzi o największe sukcesy klubu, z pewnością było to zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach 1 Ligi w sezonie 2017/2018 oraz trzykrotny udział w ćwierćfinale Pucharu Polski (sezony 2015/16, 2017/18 i 2020/21).

W 2007 roku nowy zarząd Klubu utworzył właściwą strukturę Akademii dla młodzieży, która prowadzi treningi we wspomnianych trzech dyscyplinach sportowych. W żółto-biało-czerwonych barwach swoje umiejętności rozwija już ponad 500 młodych adeptów sportu, o których być może  wkrótce usłyszymy więcej.

Rugby Tur Chojnice, Uczniowski Klub Sportowy

Klub organizuje co roku Międzynarodowy Turniej o Puchar Borów Tucholskich w Rugby. Celem jest popularyzacja gry wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oczywiście wyłonienie najlepszej drużyny turnieju.

Klub przyjmuje nowych kandydatów pod adresem Wysoka 3, 89-600 Chojnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rozwod kościelny Previous post Rozwód kościelny. Jak wygląda unieważnienie ślubu kościelnego?
au pair usa hiszpania Next post Au pair — o co chodzi?